hivatal

A A A

Project aloldal megtekintése

 

Pályázó neve

MÁTRAVEREBÉLY KÖZSÉG ÖNKORMÁNYZATA

Projekt címe

Lakhatási körülmények fejlesztése Mátraverebélyen

Szerződés száma

EFOP-2.4.1-16-2017-00090

   

Támogatás összege (Ft)

164 821 000

Összköltség (Ft)

164 821 000

Biztosítéknyújtásra köteles

Igen

A projekt megvalósításának kezdete

2019.02.01.

A projekt fizikai befejezésének határideje

2020.12.02.

Záró elszámolás benyújtásának határideje

2021.01.01.

Nyilatkozat tevő

Nagy Attila

Szerződéstervezet elfogadásának dátuma

 

Az eredeti hatálybalépés dátuma

2019.03.18.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Részletes szakmai tartalom

Mátraverebély Község Önkormányzata által megvalósítandó projektünk az EFOP-1.6.2. Szegregált élethelyzetek felszámolása komplex programokkal (ESZA) keretében benyújtott támogatási kérelem beavatkozásait egészíti ki a lakhatási beruházások támogatásával, (szociális bérlakásokkal) illetve Csillag szolgáltatóház és Csillag szolgáltató pont biztosításával. Mátraverebély 290/2014. (XI. 26.) a kedvezményezett járások besorolásáról szóló Korm. rendelet alapján kedvezményezett járásban található.

Az EFOP-1.6.2 tekintetében településünk pozitív jogosultsági döntéssel rendelkezik. A projekt előkészítése során szükségletfelmérést végeztünk, mely során megállapítottuk, hogy a projekt tervezett tevékenységei összhangban állnak a helyi igényekkel.

A projekt keretében 6 db szociális bérlakás kialakítása történik meg, melyekben minimum 32 fő lakhatási körülményei javulnak. Ezek mellett az egyik legjelentősebb tevékenység a romos, életveszélyes épületek elbontása, a szegregátum területének rendezése.

A Csillag szolgáltató házra jelen projekt keretében nem tervezünk forrást elszámolni, az elődprojekt fenntartási időszakában ez rendelkezésre áll. A csillag szolgáltató pontot a szegregátum területén felújítással szeretnénk biztosítani.

A szociális bérlakások létrehozására és felújítására irányuló beruházásra elsősorban olyan helyszínen kerül sor, amely integrált környezetben található, vagy ahol biztosítható a szegregált lakókörnyezet kapcsolódása a befogadó település integrált lakókörnyezetéhez. Projektünk akcióterülete a KSH igazolás alapján a Rózsa domb- Tátra tér- Dózsa György út mindkét oldala- Vasút út keleti oldala a névtelen utca vonaláig- Dózsa György út északi oldala, ahol az EFOP – 1.6.2-ben bevonni tervezett célcsoport jelentős része nagyon rossz lakhatási körülmények között él.

Településünkön a TÁMOP-5.3.6 Komplex telepprogram keretében sikeres elődprojektet valósítottunk meg, így projektünk célja az eddigi eredmények továbbfejlesztése, a célcsoport leszakadásának megállítása, és lehetőség szerint a terület és az ott élő lakosság státuszának emelése, rehabilitálása, olyan hosszú távú megoldásokon alapuló komplex felzárkózást segítő rendszer működtetése, mely érdemben tud hozzájárulni az itt élő emberek státuszának növeléséhez.

A projekt célcsoportja: Az EFOP-1.6.2 projektbe bevont, az akcióterületen élő, 16-54 éves emberek akikre egyéni fejlesztési terv készül, valamint családjaik.

Önkormányzatunknál a projekt megvalósításához szükséges humán erőforrások, illetve biztosításukhoz szükséges cselekvési terv rendelkezésre áll, a projekt tervezése során a hosszú távú eredmények, valamint a projekt fenntarthatóságára kiemelt hangsúlyt fektettünk.

A projekt részletes szakmai tartalmát a Lakhatási Beavatkozási Terv tartalmazza.

Weboldalunk sütiket (cookie) használ működése folyamán, hogy a legjobb felhasználói élményt nyújthassa Önnek. A sütik használatát bármikor letilthatja! Bővebb információkat erről Adatkezelési tájékoztatónkban olvashat.